Gó a Szabadidő Magazinban! 2017.06.12. 21:08:36
Aki 5 perc alatt szeretne megismerkedni a játékkal és még érdekességekre is kíváncsi, ezt az anyagot szívből ajánljuk – a Koreai Kulturális Központban forgatott a Szabadidő Magazin.
A videóban szó esik a játék eredetéről, kialakulásáról, távol-keleti gyökereiről, történetével kapcsolatos érdekességekről, valamint a szabályokról is.
Igazán tartalmas és érdekes anyag, mindenkinek ajánljuk megtekintésre, a gót még nem ismerőknek vagy azzal most ismerkedőknek feltétlenül, de azoknak is, akik már kapcsolatba kerültek a játékkal.

Megszólal Matolcsi Máté matematikus, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Magyar Gószövetség egykori elnöke, Dienes Péter, 1 danos gómester, a Magyar Gószövetség egykori elnöke, valamint Markó Péter 4 danos gómester, háromszoros Diák Európa-bajnok játékos.

A videót itt lehet megtekinteni. A góról szóló rész 11:04-nél kezdődik.

szerző: andre