Magyar Góbajnokság 2007. 2007.09.11. 12:31:10
A szövetség elnöksége kitűzte az idei Magyar Góbajnokság dátumát:
Magyar Nyílt Góbajnokság : 2007. november 10-11.
Magyar Góbajnokság - Döntő: 2007. november 24-25.

Sajnos a pontos helyszín még nem dőlt el, emiatt még a versenykiírás sincs készen, de nagy meglepetésre nem lehet számítani. Szinte biztos, hogy a tavalyival megegyező feltételekkel bonyolítjuk le a versenyt, legfeljebb más helyszínen. A helyszín tekintetében nagyon valószínű ;-) hogy Budapesten rendezzük a nyílt versenyt és a döntőt is.
Addig is a nevezésnek semmi akadálya a Magyar Nyílt Góbajnokság oldalán.
szerző: albi

retesz 2007.10.14. 10:12:38
Ahogy a főoldalon is idéztem "A bajnokságon bárki elindulhat aki ismeri a szabályokat." Ha nem tagja egy klubnak sem akkor nem fizetett versenyengedélyt sem akkor a helyszínen rajtengedélyt kell fizetnie, a nevezési díjon felül.
Az, hogy a nevezési díj mennyi lesz a kiírás hiányában még mindig nem tudni, de a rajtengedély díját már leírtam a hazai versenyek fórumban. (18 éven felül 2000, 18 éven alul 1400, 12 év alatt 700 Ft.) Egyébként némely versenyen kedvezményt szoktak kapni azok akik előre neveznek, de most ezt se tudni a kiírás hiányában.
Sawamara 2007.10.13. 16:09:05
Ahoy!

Kérdésem a következő: Ha valaki egyik go klubnak sem tagja, nevezhet "független" játékosként a versenyen?
retesz 2007.09.27. 13:21:34
Ha jól emlékszem erre hivatkoztál tavaly is.
Tehát azóta nincs ujabb döntés a témában ?
A másik kérdésemre született döntés, vagy csak annyi, hogy csak azok kerülhetnek be a 6-os döntőkbe akik az összes fordulóban játszottak ?

(Egyébként ahogy elnézem az idei jelentkezéseket, ha úgy akarjuk meghúzni a MacMahon lécet, hogy 9-en kerüljenek fölé, akkor 3 kyunál lenne.)

Tavaly például Kelemen Zoltán esete volt furcsa, két 6 danostól kikapott és megvert egy 1 kyust és egy 2 kyust, de nem játszott a mezőnyből a három 4 danos egyikével sem.
albi 2007.09.26. 22:53:27
Most nem néztem utána, de tudtommal egy olyan szabály van, hogy a nyílt bajnokságon a MM lécet úgy kell meghúzni, hogy legalább annyi hazai versenyző kerüljön fölé, mint amennyi a döntő létszámának (jelenleg 6 fő) 1,5-szerese.
Ez azért van így, hogy "igazságosabb" legyen a rendszer, vagyis az alacsonyabb minősítésű versenyzőknek is legyen esélyük a döntőbe kerülni az olyanok előtt, akiknek esetleg magasabb a fokozatuk, de a valós játékerejük (esetleg az Élő-pontjuk is) ez alatt van.
Attól, hogy magasabban határozzuk meg a MM lécet, "híg mezőny" esetén nem fog csökkenni az érdektelen játszmák száma, sőt.... Az erősebb játékosok már korábbi fordulókban összekerülnek, emiatt inkább a későbbi fordulók lesznek kevésbé izgalmasak. Alacsonyabb MM léc esetén később kerül sor a lényegesebb játszmákra.
retesz 2007.09.26. 10:00:40
Már a hazai versenyek forumban is utaltam rá, de ott nem reagált senki sem rá, ezért megpróbálkozom itt is, bár lehet, hogy a téma csak engem érdekel aki nem is vagyok érintett benne.
Arról lenne szó, hogy tavaly egy kis probléma adódott abból, hogy egyes vélemények szerint túl alacsonyra került a MacMahon léc, mivel kevés danos versenyző jött el a bajnokságra. Azok kedvéért akik nem tájékozottak a goversenyek sorsolási bonyodalmaiban, tájékoztatásul megjegyzem, hogy a sorsolás során kezdeti pontokat kapnak az indulók, és általában megszoktak határozni egy pontszámot az úgynevezett MacMahon lécet ami fölött már mindenki egyforma pontszámot kap. Viszont ha túl alacsonyan határozzák meg ezt a pontszámot akkor túl nagy erőkülömbségű versenyzők is összekerülhetnek, ami pont a MacMahon sorsolással céljaival ellentétes, ami szerint a körülbelül azonos erösségű versenyzők játszanak egymással.
A másik probléma azzal alakult ki, hogy a nyilt bajnokság döntene arról, hogy melyik az a 6 versenyző aki a rájátszásban a bajnoki címekért játszhatna, viszont tavaly olyanok is bekerülhettek a rájátszásba akik nem játszottak az összes fordulóban, és csak azért kaptak pontot a nem lejátszott partikért, mert a sorsoló program az azonos erösségű játékosokat próbálta összesorsolni.
Tavaly a fent említett problémákat csak a tavalyi esetre próbálta az elnökség megoldani, de idén remélhetőleg megnyugtató döntést hoz. Azóta már szakmai bizottság is alakult ami a felmerülő problémák megoldására javaslatot tehet.
Ezért szeretném megkérdezni, hogy van-e már olyan döntés amit nyilvánosságra lehet hozni, és ha van már ilyen azt lehet-e közölni ? Esetleg közölhetné is valaki ... ?
aromo 2007.09.11. 14:19:04
a nosztalgia versenyt mindenképpen szeretnénk megint megrendezni, de ezúttal a második napon a nagytáblás elemzés és a közös program előtt.
retesz 2007.09.11. 12:46:38
Ha, jól emlékszem tavaly három napos volt a verseny (2006. 09. 15-17.), most két napos lesz ? Ez talán elég nagy eltérés a "tavalyival megegyező feltételektől" ?
A hatos döntők alatt megint lesz nosztalgia verseny ?