Gó a 2008-as olimpián? 2007.05.16. 23:14:03
Úgy tűnik, hogy a 2008-as pekingi Olimpián a gót három másik szellemi sporttal együtt hivatalosan elismerik olimpiai sportként. Bár a Nemzetközi Gószövetség (IGF) eddig nem sok információt szivárogtatott ki, a Bridzsszövetség honlapján már az olimpiai góverseny időbeosztása is megtalálható. Egyenlőre semmilyen információ nincsen arról, hogy milyen kritériumok alapján kapnak az országok meghívást erre az eseményre.

Mindenesetre az Olimpia egy óriási lépés volna a gó nemzetközi terjedésében, jelenleg a gó és a többi szellemi sport mind elismertségben, mind a támogatások elbírálásban csak másodrendű az olimpiai sportokhoz képest.

http://www.worldbridge.org/competitions/Calendar/files/WorldMindSportsGames2007.pdf (A link a szerb Mijodrag Stankovictól származik, aki amellett, hogy 5 danos gós, véletlenül erős bridzsjátékos is.)
szerző: aromo

retesz 2007.05.17. 13:14:41
Ebben a cikkben az áll, hogy a Nemzetközi Szellemi Sportok Szövetsége 4 évenként tervezné az olimpia helyszinén az olimpia után a Word Mind Games - Intellympiads-ot megrendezni. Lehet, hogy ez lenne az első ilyen verseny.
retesz 2007.05.17. 11:25:17
Elolvasva az említett cikket, szerintem talán inkább úgy kéne módosítani az eredeti hír címét, hogy "Gó az olimpia helyszinén"
Bár ez a megfogalmazás tipikus ujságírói fogás. Hangzatos cím ami felkelti az érdeklődést aztán kiderül, hogy ugyan nem olimpia, de az olimpia helyszinén lesz.
Azért talán tényleg lehet, hogy egy jelentős esemény lesz amiről az itthoni média is beszámol talán.
aromo 2007.05.17. 09:43:35
ha ez nem elég, akkor szintén a bridzsesektől: http://www.worldbridge.org/IOC/IOC.htm

amúgy nem véletlen a cím végén a kérdőjel.

albi 2007.05.17. 08:31:30
Nem tudom, ki írta ezt a hírt, de az biztos, hogy itt valami félreértés van:
A dokumentumben szó sincs olimpiáról. A rendezvény neve: WORLD MIND SPORTS GAMES. Ezt én magarul úgy mondanám, hogy Szellemisport Világjátékok, tehát sajnos nem olimpia. Azért az talán jelent valamit, hogy Pekinkben rendezik meg.
A pekingi olimpia 2008.08.08 és 08.24. között lesz, a paralimpia dátuma pedig 09.06-09.17. A megadott linkről letölthető dokumentum elején pedig 2008.10.03 és 10.18 közötti rendezvényt emlegetnek.
A gó részvételéről az olimpián én már legalább két évvel ezelőtt azt hallottam, hogy a Téli Olimpia programjára akarnak felvenni néhány olyan sportágat, ami már akkor elismerést vívott ki magának, hogy egyszerűen nem lehet kihagyni az olimpiáról. A táblajátékok közül a sakk, dáma és gó, kártyjátékként a bridzs és ügyességi játékok, mint a darts és a különféle biliárdjátékok.
stone 2007.05.17. 06:55:04
Nagy szám lenne! Remélem ha lesz, akkor a TV közvetíteni is fogja néha, ha másért nem, azért mert újdonság.