Az MGSZ közgyűlésének ülése május 19-én 2014.05.20. 08:31:41
Rövid beszámoló a közgyűlés lényeges döntéseiről.
Szövetségünk közgyűlésének tegnapi ülésén hét tagszervezet képviseltette magát:
Agyar SE, Albrecht István - elnök
Barcza SC, Katona Csaba - szakosztályvezető, meghatalmazott
Duna Go Egyesület, Fornai Viktor - alelnök
KGE, Rapai Tibor - elnök
Origó, Dienes Péter - titkár
PaGoda, Mátyás-Peti Csaba - meghatalmazott
SDSE, Nádasi Balázs -elnök

Szövetségünk elnöksége teljes létszámban megjelent:
Matolcsi Máté - elnök
Bővíz László - alelnök
Gerbner Tamás - gazdasági alelnök
Major-Zéman Adrienn - elnökségi tag
Mátyás-Peti Csaba - elnökségi tag

Jelen voltak még: Fogarasi Tamás, szövetségünk főtitkára és Korossy-Khayll Péter, FB tag

A közgyűlés az alábbi napirendet fogadta el:
1. Az alapszabály módosítása a megváltozott jogyszabályi környezet miatt
2. Tisztújítás az elnökség hivatali idejének közelgő lejárata miatt
3. Szövetségünk 2013. évi beszámolójának elfogadása

A közgyűlés ülésén az alábbi lényeges döntések születtek:
1.
- Az MGSZ választott tisztségviselőinek hivatali idejét két évről három évre növelte.
- Elfogadta a Major-Zémann Adrienn által, a megváltozott jogszabályi környezet — a módosított Polgári Törvénykönyv, az új Civil Törvény és a módosított Sporttörvény — miatt szükségessé vált módosításokat az MGSZ Alapszabályában.
2.
- A közgyűlés a szövetség választott tisztségviselőinek megválasztását 2014. június 11-dikére halasztotta.
A közgyűlés azért döntött így, mert az előzetes jelölések során nem érkezett jelölés az elnöki tisztségre. Az ülésen Albrecht István jelentkezett az elnöki tisztség betöltésére és közreadta az összeállított elnöki programját. Dienes Péter az Origó részéről elnökségi tagnak jelölte Korossy-Khayll Pétert, aki a jelölést elfogadta. Végül a közgyűlés a fenti döntést hozta meg.
3.
- A közgyűlés elfogadta az MGSZ 2013. évi tevékenységéről szóló beszámolót.
Gerbner Tamás közreadta a szövetség összefoglaló gazdasági beszámolóját, ami összehasonlítja a bevételek és kiadások tervezett és tényleges ősszegeit.
Major-Zéman Adrienn közreadta azt a beszámolót, ami a jogszabályoknak megfelelő formában készült el.
A Felügyelő Bizottság nevében Rapai Tibor elfogadásra javasolta az MGSZ 2013. évi beszámolóját, aminek nyomán a közgyűlés a fenti döntést hozta meg.

Hamarosan közzétesszük a részletes jegyzőkönyvet is.

Kérjük minden sporttársunkat, egyesülete képviselőjének javasolja azok jelölését, akiket szívesen látna a szövetség elnökségében! Különösen az elnöki tisztségre várunk jelöléseket.

A jelölések jelenlegi állása.
szerző: albi